אירועי הגאווה תל-אביב 8.6.2012

אירועי הגאווה 2012 - בת קול צועדת בתל-אביביום שיש בבוקר, אנחנו בדרך לארוחת חג גאווה חגיגית אצל חברות בתל אביב. נוסעות ברכבת כדי להימנע מחסימת הכבישים וכדי להספיק לחזור הביתה אחרי המצעד לפני כניסת השבת. כבר ברכבת הסתכלו על חולצותינו של "קהילה דתית גאה" תוך כדי שברכבת עצמה זיהינו (א)נשים בדרכם/ן גם הם/ן למצעד, ממש כמונו מצוידים/ות בפריקטי גאווה ססגוניים. כשירדנו בתחנה שמענו התלחששות מאחורינו- "תראו גם הדתיים מגיעים למצעד".

הגענו לבית החברות, הכנו ארוחת בוקר עם דגלי גאווה קטנים כקיסמים בתוך האוכל. עלינו אל האוטובוס ותוך כדי הנסיעה התחלנו בדיון הנדוש, האם המצעד התל אביבי מייצג אותנו כדתיות? האם הוא גורם נזק או תועלת לקהילה הלהטב"קית בכלל ולקהילה הדתית הגאה בפרט? הגענו למסקנה שאין לנו מסקנה, למרות שהיו טיעונים לפה ולשם.

בכניסה לגן מאיר, שוטרים/ות בדקו אותנו בקפדנות. התחלנו לחצות את דרכנו בים האנשים הססגוניים, לכיוון דוכן הקהילה הדתית הגאה. הדוכן תפס תאוצה ופופולריות, התלהבות נרשמה מנוכחות הסטיקרים שחולקו לעוברים/ות ושבים/ות. הדוכן התקפל מוקדם כיוון שהטרנזידוס שהוכן ערב קודם לכן ע"י מתנדבים, מוביל את המצעד השנה. הרמקולים העוצמתיים על הטרנזידוס הוכנו בכדי לספק לנו מוזיקה חסידית לצעוד לצליליה בגאווה.

התחלנו לצעוד תך כדי שירה וריקוד וחלוקת סטיקרים של- " לא תשנא את אחיך בלבבך" ו-"ואהבת לרעך כמוך". לאחר מספר מטרים גילינו שהטרנזידוס לא מאחורינו. כאשר המצעד החל לצעוד משטרת ישראל עצרה את הטרנזידוס והתברר לנו שהמשטרה רוצה שנלך אחרי משאית במקום שנוביל את המצעד. לאחר התלבטויות החלטנו להיעתר לבקשת משטרת ישראל, אך הדבר לא מנע מאתנו להמשיך לרקוד ולשיר. השנה במיוחד משכנו תשומת לב אודות לנשות הקהילה הדתית הגאה שהתלבשו כ- קולור בלוק מהמם, שמשך תשומת לב עיתונאית רבה והגביר את הנראות שלנו. זו אחת המטרות שהקהילה הדתית הגאה ניסתה להשיג בהובלת המצעד.

צעדנו בשמש הקופחת על ראשינו כשאנחנו מקפידות לחדש את קרם ההגנה כל שעתיים ולשתות מים. לנסות לנהל שיחה היה רעיון מיותר כיוון שהמוזיקה מהטרנזידוס לא הותירה מקום לדיבורים. היה כיף לפגוש חבריםות ומכריםות מהקהילה הדתית והלהטב"קית בכלל. המצעד היה חגיגה ומסיבה ססגונית. לפני תחילת המסיבה בחוף גורדון פרשנו לטובת הרכבת האחרונה הביתה, יום שישי את יודעת, צריך להספיק להכין שבת…
גל ותמר