תגובת זיוה לדברי הרב רוזן

מאת: זיוה אופק

אני מבקשת לפתוח בהסכמה עם הר' רוזן. דיון על להט"בים מעודד לגיטימציה, ואפילו דיון חוטא ועצוב. על כך אני מודה לר' על דבריו, אף על פי שלמיטב הכרתי ואמונתי דבריו מהווים חטא כבד לה' ולישראל. חטא בפרהסיה. מצווה עלינו להוקיע אותו נגד השמש.

המשטרה הסבירה לנו מה קרה ברצח בבר-נוער. לפי ההסבר המשטרתי זה התחיל מזה שנער הותקף מינית. הנער לא הלך למשטרה. הנער לא הלך להוריו. באיזה עולם נער יכול להיאנס חופשי בלי שום הגנה? באיזה עולם ייראה לנער מפחיד יותר לגלות שהוא הומו מאשר להצביע על פושע? בעולם בו הנער חי בסוד. בעולם בו אין לגיטימציה. בעולם בו יזכה הנער לכל היותר לטיפול ורחמים (במקרה הטוב). העולם שמציע הר' רוזן.

הלאה, זה המשיך בזה שבחור אחר רצה לנקום את נקמתו של הנער, אז הוא ריסס קבוצה של נערים ונערות, תלמידי תיכון. הגיונה היחיד של נקמה כזו הוא "הומו פשע. שימותו כל ההומואים וגם הלסביות" באיזה עולם ההגיון המעוות הזה מספק תחושת נקמה? באיזה עולם ירצח מישהו נערים ונערות, כי איש אחר, שגילו כפול מגילם, פגע בנער?!?!  בעולם שלהיות הומו הוא חריג וסוטה. בעולם שבו הומו מאבד את צלם האנוש הייחודי שלו והופך להיות חלק מקבוצה. קבוצה, שהדעה הקדומה והשנאה כורכת אותה כולה יחדיו – ללא ייחוד אישי. עולם שאין בו לגיטימציה. העולם שמציע הר' רוזן.

כידוע, "לא עכברא גנב, חורא גנב". החור המוסרי, שלא לומר הבור והתהום העמוקה והחשוכה שיש בחוסר הלגיטימציה, נותנים את חסותם וכוחם לפשע. מה שלא נגלה לאור השמש בלגיטימציה נגלה לאורה בפשיעה מצמררת.

אנחנו הקהילה הגאה. אני מתכוונת ממש ברמה האישית – אני וזוגתי וילדינו. ליתר דיוק, אנחנו, ומאות חברינו הלהטב"ים הדתיים החיים בגלוי – אנחנו הקהילה הדתית הגאה. אנחנו נלחמים בפשע ובעוול שיש בחוסר הלגיטימציה. בעצם נוכחותנו. בזכות הגאווה והקהילתיות הצלחנו להקים משפחות. במילים אחרות, הצלחנו לנתק את הקשר הגורדי בין להט"ביות לפריצות ולבטא את מיניותנו במכלול המוסרי של חיי זוגיות והורות. (רעיון מעורר חלחלה בעיני הר' רוזן ודומיו המעדיפים חיי פריצות על לגיטימיות.) בזכות הגאווה והקהילתיות הצלחנו לחולל שינוי חברתי בחברה הדתית. במילים אחרות, אנחנו וילדינו יכולים ליטול היום חלק במערכת החינוך הדתית, בבתי הכנסת, בתנועות הנוער הדתיות. לחיות חיי תורה ומצוות, במקום להתכחש לדת או לחיות בשקר ובסתר שתמיד גורמים לניצולם של אחרים (ולא, לגיטימיות אינה "מגבירה" הומוסקסואליות. זה כבר הוכח במחקרי אורך של עשרות שנים ועשרות אלפי משתתפים.) בזכות הגאווה והקהילתיות הצלחנו להגיע לבני נוער דתיים ולהצילם מלשלוח יד בנפשם, כפשוטו. עד שהם פגשו את הגאווה והקהילתיות הם נטו להאמין שאין ולעולם לא תהיה להם לגיטימיות. שתמיד הם יהיו לכל היותר חריגים. אנחנו הקהילה הגאה. תודה לאל על הקהילתיות והגאווה. ברוך אתה ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן שבו יש קהילתיות וגאווה. אי"ה, בזכות הקהילתיות והגאווה ייתמו חטאים מין הארץ ורשעים עוד אינם.