כולם מדברים על פגיעה. הדתיים מרגישים פגועים מאורח החיים של הקהילה הלהט"בית. אז בואו נעשה סדר לח"כ סמוטריץ' וחבריו.

צורת החיים של אדם דתי לא מאפשרת *לו* חלק מהדברים. לא לאחרים.
בניגוד למה שמקובל לחשוב, היות אדם שומר מצוות מחייבת… אותו.
העולם הדתי הוא אינדיבידואלי. פרטי. לא קשור להתנהגותם של אחרים.

אם תגידו שדווקא כן, וישראל ערבים זה לזה – אגיד לכם ליטול קורה מבין עיניכם. אתם לא דואגים להזכיר לכל אדם שלא מקיים את כל תרי"ג שהוא לא מקובל עליכם. שהוא חוטא.
כולנו חוטאים, אגב. תמיד. גם במזיד (מותר לספר?).

ההשוואה למחללי שבת היא טובה. למרות ששבת חמורה יותר. למה?

מבחינת יחס התורה למעשה האוסר קיום יחסי מין הומוסקסואליים והאיסור לחלל שבת – היחס הוא תואם. לומדים מהעונש. שניהם חייבים בסקילה. את השיעור הזה למדתי מהרב דרוקמן שדיבר ספציפית על שני האיסורים.

בעניין המושג תועבה המתייחס ליחסי מין הומוסקסואליים – זה יצא משליטה. צא ולמד מה אמר עליו בר קפרא "ת/טועה את בה" ומסביר שהמושג הזה מתייחס דווקא למקרים שנראה לך שהם מותרים ממבט ראשון ובכל זאת נאסרו. תחושת הגועל שנלווית למושג תועבה היא מאוחרת ומיותרת.

עכשיו, הדיון פה הוא כלל לא רלוונטי. אנחנו לא מדברים על המעשה האסור. אנחנו מדברים על עצם הנטייה. הומו הוא הומו גם אם הוא לא מקיים יחסי מין אסורים. אז על מה להוקיע אותו? אפילו לא עושה עבירה המקבילה לשבת.

בימים האחרונים גיליתי שאנשים פשוט לא מבינים את השיח. רובם לא פגשו מעולם הומו ולא ראו את הכאב בעיניו. לא הבינו את המורכבות. ורובם חוטאים לשטחיות ומשייכים את האדם לאיסור באופן אוטומטי.

ואני אגלה לכם עוד סוד – גם הומואים שחיים בזוגיות עם גבר לא בהכרח חוטאים. כמו שאני לא מניח שקוראי הפוסט הדתיים חוטאים עם נשותייהם בדברים אסורים הקשורים לטהרת המשפחה. במחילה מכבודכם ידידיי, אבל אם אתם מרשים לעצמכם להכנס למיטת אחרים גם אני הרגשתי נוח לשם הדוגמא.

להיות הומו זה פשוט להמשך לגברים במקום לנשים. לסבית זה להמשך לנשים במקום לגברים. בכל המובנים. רגשית, אינטלקטואלית, חברית וגם מינית.

בניגוד למה שאתם חושבים – אי אפשר "לתת לתופעה לגיטימציה". אתם חושב שמישהו בוחר מרצונו להיות שנוא כל כך? להתמודד עם הזבל שנשפך פה כל היום? מישהו בוחר להיות שונה? נראה לכם שדתי בוחר במודע להקלע למציאות כל כך סבוכה?

מולד או נרכש בגיל צעיר – הומו הוא הומו. גם אם תגידו לו שאתם "לא יכולים לקבל אותו". מי ביקש מכם, אגב? רק שחררו אותו לנפשו. פשוט אל תשנאו. אל תמנעו ממנו חיים פשוטים. אל תמנעו ממנו את הדבר הבסיסי ביותר שאדם זקוק לו – אהבה.

בעניין המצעדים,
לא מבין מדוע יש בהם פגיעה בעולם הדתי של מישהו. הם לא חוגגים על האיסור. בסה"כ מוכיחים שנטייה שלהם איננה נחלת אחדים בלבד. הלהט"בים מתקבצים יחד, לחבק אחד את השני, לתת כתף אחת לשניה. כי בבית שונאים, במגזר מנדים, החברים לא מבינים.

(את הביקורת שיש לי על המצעד התל אביב שיש בו עניינים מיניים את שומר כרגע. כי גם פה יש מימד של צביעות. אף אחד פה לא מתקומם על כל גילוי אי-צניעות ברחובה של עיר ואת כל הגילויים צריך להוקיע במידה שווה).

והנה,
המצעדים הוכיחו את עצמם וכולם קצת מתעוררים לחבק. וזה רק בזכות זה. כי אנשים מעיזים לצאת מהארון, עכשיו כשהם לא לבד. ואתם מכירים הומו, חבר קרוב, שמספר לכם את זה בנועם. ישר ללב. וכבר אי אפשר לשנוא.

למה זה מסובך.
למה לא פשוט.
לאהוב.

***נריה כנפו הוא איש חינוך ופעיל פוליטי***

למה לא פשוט, לאהוב

למה לא פשוט, לאהוב