רוסיה_6 (2)

מאת: נדיה אייזנר

אחרי פרסום המאמר שלי והפצתו ברשת (תודה, חברים), ראיתי המון תגובות של אנשים שמזועזעים ממה שהם קראו, ושואלים במה אפשר לעזור ומה ניתן לעשות. להלן מספר דברים שחשבתי עליהם:

  1. בטח כבר נתקלתם באיזכורים על המשחקים האולימפיים שאמורים להתקיים ברוסיה, בעיר סוצ'י, בחורף הקרוב. מה הקשר בין האולימפיאדה להומואים? זה די פשוט: אולימפיאדה זה המון כסף (הכנסות ישירות וגם הכנסות עקיפות), וכסף זה הדבר היחיד שמעניין את השלטון של פוטין. עד כדי כך זה חשוב, שהממשל הוציא מסמך חצי רשמי שלא יהיו רדיפות נגד הלהט"בים (הכוונה לרדיפות המעוגנות בחוקים) בזמן האולימפיאדה. זה, כמובן, מגוחך, אבל זה מראה על מגמה – ניתן להשפיע על רוסיה אם פוגעים בבטן הרכה שלה, במשחקים האולימפיים היוקרתיים והמכניסים-מאוד. לכן רוב המאמץ של קהילת הלהט"ב הבינלאומית מופנה כעת ללחץ על מדינות משתתפות האולימפיאדה להחרים את המשחקים, או לפחות להפגין במהלכם הזדהות ותמיכה בקהילת הלהט"ב הרוסית.

ניתן לחתום על העצומה (ולשתף אותה בפייסבוק ובטוויטר) בנושא המשחקים האולימפיים בסוצ'י כאן:

https://www.allout.org/en/actions/russia-attacks-taf

  1. משהו נוסף, שודאי כבר נתקלתם בו – חרם על מוצרים רוסיים, ובפרט על וודקה. כמובן, היה יותר טוב אילו מישהו החליט להטיל חרם על הנפט והגז (ואז באמת היינו רואים את פוטין בדראג…), אבל בינתיים המון אנשים צילמו את עצמם שוברים בקבוקי וודקה או שופכים אותה בהפגנתיות, על רקע הדגל הלהט"בי. בתור מי שלא אוהבת ג'סטות ראוותניות חסרות חשיבות, אני לא מציעה לשבור בקבוקים אלא פשוט לא לקנות. חרם על המוצרים של רוסיה, ובפרט על המשקאות, עשוי להביע עמדה ולפגוע במקום החלש ביותר של משטר פוטין – בכיס.

כתבה על החרם במאקו:

http://www.mako.co.il/pride-news/global/Article-8c38c4574933041006.htm

  1. הדרך הישנה והטובה להביע התנגדות, זעם ועמדה חד משמעית של תמיכה בקהילת הלהט"ב, זה להפגין מול השגרירות. ממש כמו שעשו פה למען אסירי ציון ונתן שרנסקי. בתשובה לשאלה הקבועה "אבל מה עוזרות ההפגנות", אני יכולה לומר דבר אחד: הן עוזרות מאוד למי שנמצא כרגע בסנט פטרבורג וחושש לחיי משפחתו החד-מינית. הוא רואה באינטרנט איך בכל העולם מתנהלות הפגנות תמיכה בו ובמשפחתו, וזה משפיע, מעודד ונותן תקווה.

הקישור להפגנה של האגודה:

"אליפות העולם בשנאה: די לאלימות נגד להט"ב ברוסיה-הפגנת זעם מול השגרירות"

https://www.facebook.com/events/277051402432664/

  1. תמיכה בפרויקט "ילדים 404". מדובר בפרויקט מדהים של נוער להט"ב. השם נלקח מהודעת שגיאה שמופיעה כשדף האינטרנט המבוקש לא נמצא – שגיאה 404, הדף איננו. בני הנוער שפתחו את הפרויקט מבקשים להביע את התחושה שהם שקופים, לא קיימים בתודעה של הציבור הרוסי. "אני מסרבת להיות שקופה", כתוב בכותרת הדף שלהם בפייסבוק. הדף הזה מדהים, מלא סיפורים אישיים קורעי לב ומלאי אומץ שגורמים גם לעין הכי קשוחה וצינית להתחיל להתלחלח. די לומר שהמון בני נוער גורשו מהבית, הוכו ואושפזו בבתי חולים פסיכיאטריים, על ידי בני משפחתם "האוהבים והדואגים" שהיו נחושים "להוציא אותם מזה".

כדי לתמוך בפרויקט, ניתן לכתוב מכתב תמיכה באנגלית (אפשר גם בעברית ואין בעיה לתרגם אותו לרוסית), בשם הארגון בת קול וגם מטעם אנשים פרטיים, ואפשר לצרף תמונה עם שלט ברוסית  Дети 404 ולפרסם בדף. בני הנוער הלהט"ב ברוסיה שנכנסים לדף הפרויקט יראו את המכתב והתמונה, ואני יודעת כמה הם מתרגשים מכל הבעת תמיכה.

כתובת הפרויקט:

https://www.facebook.com/children.404

תנו לייקים לדף, גם אם אתם לא מבינים מילה רוסית. הכול נספר והכול נחשב תמיכה.

יש לנו אהבה והיא תנצח.