אייר תשע"ב, מאי 2012

אנחנו שמחות להזמינכן לאירוע פסח שני – יום הסובלנות הדתית, שיתקיים ביום ראשון 6.5.12, בין השעות 22:00-17:00, בבית אבי חי, ירושלים.

השנה, האירוע יתקיים בסימן "חינוך לסובלנות(?) במרחב הציבורי הדתי", ויתקיים במתכונת של שני חלקים נפרדים.

בתחילת הערב יתקיימו סדנאות לאנשי מקצוע בשיתוף ארגון שב"ל. לאחר מכן יחל החלק הפתוח לקהל הרחב במושב בנושא "חינוך לסובלנות במערכת החינוך הדתית – בין הקצנה לסובלנות". נקנח בסרטו המעולה של הבמאי חיים אלבום, "ואהבת". כל הדוברים והמנחים אשר ישתתפו בערב הם מן השורה הראשונה בתחומם וביניהם ח"כ אורי אורבך, ד"ר אביעד הכהן, שהרה בלאו, וחיותה דויטש.

קיומו של אירוע "פסח שני" איננו מובן מאליו. האירוע יתקיים, זו השנה הרביעית, בעיקר בזכות עבודתם המסורה של מתנדבים ובזכות קואליציה מיוחדת שנוצרה בין ארגוני מיעוטים (או מיעוטים בעל כורחם) מהחברה הדתית: בת-קול, חברותא, קולך (נשים דתיות), קיימא (אמהות יחידניות מבחירה), ושב"ל. כמו כן, משתתפים הארגונים נאמני תורה ועבודה, חותמים מחדש וישיבת תלפיות.

לא מעט בזכות פעילותם של ארגונים כמו חברותא ובת-קול, ציבור הלהט"בים הדתיים חווה התקדמות והעצמה בשנים האחרונות. יחד עם זאת, אם ברצוננו ליהנות משינוי אמיתי ומלא ביחסו של הציבור הדתי כלפינו, עלינו לפעול גם לשינוי היחס כלפי קבוצות אחרות ולשתף עימן פעולה, במטרה ליצור מרחב ציבורי דתי סובלני יותר. זאת אחת ההזדמנויות הבודדות שלנו במהלך השנה להביע את עצמנו אל מול החברה הדתית ואל מול החברה בישראל בכלל. לכן, נוכחות של כל אחת ואחת מכן חשובה ביותר.

אנחנו מזמינות אתכן להשתתף בערב החשוב הזה, להקשיב, לשאול ולהתבטא וגם להתרגש.

להתראות בפסח שני

לפרטים נוספים : אתר פסח שני