אני יושבת ומהרהרת בשנה שחלפה. מנסה לצקת חגיגיות לימים האלה. איכשהו בסביבת ילדים זה אמור להיות קל, חשבתי לעצמי. קודם כל יש חופש מבית הספר, אז זה מסמן את החג זמן מה מראש. בנוסף, מכינים ברכות שנה טובה לחברים ומשפחה (מה שדורש רכש של שלל ניירות צבעוניים ופריטי יצירה אחרים), אבל איכשהו זה לא שקע אצלי השנה. היינו כל כך טרודות בימים ובשבועות האחרונים בכל כך הרבה דברים שונים (ביניהם חופשה משפחתית מהנה למדי), כך שעל אף שעסקנו בחג ובקניות לקראתו, לא הספקתי באמת לשבת עם עצמי ולחשוב על מה שהיה ומה שיהיה.

היום, מתישהו בשעות הצהריים, ירדה ושרתה עלי אוירת החג והסיכומים. מיד ירדתי לחנות המתנות הסמוכה וקניתי לעצמי מתנה לחג. כלי אוכל קטן ומעוצב שחשקתי בו מזה זמן. בצבע אדום, כדי שישמח גם את א'. ואז התיישבתי להרהר. עברה עלינו שנה מאוד מיוחדת. ברמה המשפחתית, המקצועית והאישית עברו עלינו תמורות רבות. ההורים שלי מקבלים אותנו יותר מאי פעם. הם לא מעבר לקושי, אבל כן מעבר לנימוס הפולני. זה תהליך ויש קשר טוב שנבנה גם בינם לבין א' (לפעמים הטלפון בבית מצלצל לפני שבת, ואחרי עשר דקות מתברר שבעצם זו אמא שלי ולא אמא שלה..). הגושפנקא הבלתי מעורערת לכך ניתנה השבוע כשאמא שלי אמרה שהיא מעריצה את א' (ואף נימקה פירטה והדגימה). ידוע לכל שא' (כפרה עליה) ראויה להערצה בשלל תחומים, אבל כשזה מגיע מאמא שלי בשיחת טלפון של סתם יום של חול זה מרגש במיוחד.

בשנה האחרונה, ובכלל מאז שעברנו לגור יחד, אנחנו נדרשות לצאת מהארון בהזדמנויות שונות ומשונות. זה כבר לא קשה (כמעט אף פעם, אסייג למען הסדר הטוב). חשוב לי לומר את זה כי גם אני הסתרתי, וגם אני שמרתי סוד. (איזו אימה אחזה בי בפעם הראשונה שסיפרתי לחברה שאני לסבית! אפילו לא הייתי מסוגלת לומר את זה בקול, אז פשוט רשמתי את זה. על טישו.) לפעמים זה היה הסוד שלי, ולפעמים של הסובבים אותי. זה היה עול, ולקח לי זמן להשתחרר ממנו. אמנם עשיתי את זה בגיל מוקדם יחסית ובאופן מדורג, אך היו לזה גם מחירים לא פשוטים. והיום זה אחרת. זה לא סוד. מול אף אחד. אולי הזוגיות שלי היא לא תמיד פרט מידע ראשון לחשוף (כי זה פשוט לא רלוונטי לפעמים, או לא מתאים בהקשר מסויים), אבל זה לא סוד, ואם ישאלו אענה, ואם זה רלוונטי אספר (לפעמים גם סתם בשביל הכיף, כשיש לי מצב רוח להסברים ותגובות מעניינות). וזה עושה את ההבדל, ללא ספק, כשלא נושאים על הגב מטען מיותר.

אני רוצה לאחל לכולנו שתהיה לנו שנה טובה ומבורכת, שנת בריאות ואושר, שנת הגשמה ובשורות טובות, שנה של צמיחה ופריחה והצלחה. שנה של זוגיות טובה, ומשפחתיות מהזן הטוב והמכיל, שנה של השלמה, של שלווה, של סבלנות ואהבה.